Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

10 kwietnia w Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole odbyły się zajęcia mające na celu wzmocnienie świadomości zaburzeń ze spektrum autyzmu. W ramach zaplanowanych działań klasa 3a wykonała niebiesko-różowe serce stworzone z odbitych dłoni uczniów, jako symbol integracji i wsparcia z osobami ze spektrum autyzmu. W klasie 2a, 3a i 4b uczniowie obejrzeli animację przedstawiającą świat osób ze spektrum autyzmu oraz w swoich grupach klasowych pokolorowali plakat symbolizujący integrację z osobami ze spektrum. Zadania nie tylko pozwoliły uświadomić naszym uczniom czym jest autyzm, ale były także świetną okazją do współpracy, aktywizacji i integracji środowiska szkolnego. Cała społeczność szkolna w tym dniu zaświeciła się na niebiesko oraz różowo.

W okolicy szkolnej biblioteki pojawił się nowy kącik –  książek bez barier. Powstał on w ramach udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjno – Społecznym „Każdy inny – wszyscy równi”.

Książki bez barier to tytuły opowiadające o osobach z niepełnosprawnościami, które funkcjonują pośród nas.

Celem powstania tego kąciku jest uwrażliwienie uczniów na potrzeby osób z niepełnosprawnościami, rozwijanie empatii w stosunku do osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, kształtowanie tolerancji i likwidacja uprzedzeń.

Na specjalnym stoliku znajdziecie książeczki poruszające tematykę osób z zespołem Aspergera, niepełnosprawnością ruchową, cukrzycą się oraz wiele innych. Zachęcamy do lektury.