Wizyta w Dziennym Domu Seniora w Jaszczowie

Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu udali się z wizytą do Dziennego Domu Seniora w Jaszczowie. Nasi ósmoklasiści zaprezentowali pantomimę pod tytułem „Jezus żyje”, która wywołała u widzów wzruszenie i stała się tematem do rozpoczęcia rozmowy, przełamania barier wiekowych, nawiązania relacji międzypokoleniowej. Następnie uczniowie i seniorzy sprawnie połączyli się w zespoły. Czas spędzili, integrując się przy grach planszowych. Młodzież swoją postawą i zachowaniem pokazała, że potrafi nawiązać rozmowę z osobą starszą, wysłuchać, z cierpliwością wyjaśnić zasady gry. Pobyt w Domu Seniora był dla młodych ludzi dobrą, "żywą" lekcją empatii. Nie obyło się bez słodkiego poczęstunku. Wydarzenie zakończyły wspomnienia o tym, jak wyglądała nauka w dawnej szkole.