Wycieczka do Teatru Wielkiego
Grupa uczniów naszej szkoły pod opieką pani Magdaleny Gajowiak, pani Elżbiety Strycharczuk, pani Izabeli Szymczuk udała się 15 września do Warszawy na wycieczkę, której celem był Teatr Wielki i spektakl baletowy „Jezioro Łabędzie”.
Zanim jednak doświadczyliśmy tego niezwykłego widowiska, odwiedziliśmy miejsce bliskie każdemu Polakowi – Grób Nieznanego Żołnierza. W przededniu kolejnej rocznicy ataku Sowietów na Polskę, swoją modlitwą i refleksją uczciliśmy pamięć tych, którzy zginęli w obronie Ojczyzny.
W pięknych wnętrzach Teatru Wielkiego w Warszawie uczniowie poczuli się jak na królewskim balu. Przejście, w wieczorowych strojach, po czerwonym dywanie pozwoliło młodzieży stopniowo przenosić się do baśniowego świata teatru wypełnionego muzyką i tańcem. Zgasły światła i rozpoczął się wspaniały spektakl. „Balet to nie technika, ale droga ekspresji, która jest bliżej wnętrza człowieka niż cokolwiek” /George Borodin/. Chyba nikt z nas nie miał co do tego żadnej wątpliwości… Obejrzeliśmy spektakl z nowym librettem Pawła Chynowskiego, który poprowadził nas tą niezwykłą drogą wrażliwości.

 

 

W czasie antraktów zwiedzaliśmy piękne wnętrza gmachu Teatru Wielkiego w Warszawie, zaglądaliśmy do kanału orkiestrowego i foyer.

 

Muzyka Piotra Czajkowskiego brzmiała w naszych głowach jeszcze długo po zakończeniu spektaklu.

Ten bezpośredni kontakt z muzyką wzbudził głębokie emocje i - miejmy nadzieję - zachęci młodzież do udziału w tego typu wydarzeniach kulturalnych.

Wyjazd do Warszawy zorganizowała pani Anna Kapica przy współpracy z panią Magdaleną Gajowiak. Podziękowania należą się również opiekunom, pani Elżbiecie Strycharczuk i pani Izabeli Szymczuk. Szczególne brawa należą się uczniom, którzy odpowiedzieli na zaproszenie do odbioru tej formy sztuki jaką jest balet, a swoim zachowaniem udowodnili, że są gotowi do uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych związanych z muzyką klasyczną i baletem.