ZAMOŚĆ, PERŁA RENESANSU…
9 czerwca uczniowie klasy VI a uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Zamościa. Celem wycieczki było poznanie historycznego zespołu miasta w zasięgu obwarowań XIX wieku. Od samego rana towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda oraz dopisywał wyśmienity humor. Pierwszym punktem programu była wizyta w Muzeum Zamojskim.  Następnie odwiedziliśmy Twierdzę Zamość, w której uczniowie mogli zobaczyć fortyfikacje otaczające miasto zbudowane w latach 1579–1618 na zlecenie Jana Zamoyskiego. Wraz z przewodnikiem oraz opiekunami  uczniowie mogli zobaczyć Kościół Zwiastowania NMP – barokowy kościół franciszkanów, wzniesiony w połowie XVII wieku.

Atrakcyjność Zamościa podkreśla także uznanie Starego Miasta, jako jednego z „Siedmiu cudów Polski”, wybieranych w 2007 r. w plebiscycie ogłoszonym przez dziennik „Rzeczpospolita”, spośród 27 obiektów nominowanych w Polsce... To niezwykle urokliwe miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

W czasie wycieczki podziwialiśmy rynek, kolorowe kamienice, poznaliśmy historię miasta. Była to wspaniała lekcja historii z elementami geografii i matematyki.

Wycieczka odbyła się w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. Poznaj Polskę.