Konkurs Recytatorski
W dniu 19 maja odbył się XVIII Gminny Konkurs Recytatorski pt. „Piękno Ojczystej Przyrody.”

Ideą konkursu, jest rozwijanie zdolności recytatorskich uczniów, rozbudzanie szacunku do przyrody ojczystej oraz kształtowanie umiejętności dostrzegania piękna w  otaczającym nas świecie przyrody.

Rywalizacja przedszkolaków i uczniów klas I- III w konkursie polegała na recytacji jednego wiersza o tematyce przyrodniczej, a uczniów klas IV- VIII na recytacji jednego opisu przyrody z utworu "Pan Tadeusz" A. Mickiewicza lub wybranego fragmentu prozy o tematyce przyrodniczej.

Do konkursu, nad którym honorowy patronat sprawuje Wójt Gminy Milejów Pan Tomasz Suryś przystąpiło 20 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Łysołajach i Szkoły Podstawowej w Milejowie oraz 5 przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola w Milejowie.

Występy oceniało jury w składzie: przewodnicząca – p. Maria Celegrat, p. Mariola Matyjaszczyk i p. Anna Kapica.

Oceniano kulturę słowa, bezbłędną recytację, płynność wypowiedzi, poprawną wymowę, dobór wiersza oraz interpretację i tzw. ogólne wrażenie.

W kategorii dzieci przedszkolne tytuł Laureata otrzymała Adrianna Struzik.

W kategorii klas I-III

tytuł Laureata otrzymała Lena Stasicka ze Szkoły Podstawowej w Milejowie

II miejsce otrzymał Filip Śliwiński ze Szkoły Podstawowej w Łysołajach.

III miejsce otrzymał Kornel Wójcik ze Szkoły Podstawowej w Milejowie

W kategorii klas IV- VIII tytuł Laureata otrzymał Szymon Bajdak ze Szkoły Podstawowej w Milejowie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi oraz talentu. Każde z dzieci otrzymało podziękowanie za udział w konkursie.

Laureaci konkursu zaprezentują się podczas podsumowania Gminnych obchodów Dnia Ziemi, które odbędą się 31 maja 2022r. o godzinie 9.00 w naszej szkole.

W czasie uroczystości laureaci i nagrodzeni uczniowie otrzymają dyplomy i w nagrodę drzewka lub krzewy ozdobne.

Dziękujemy nauczycielom i rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu.

Maria Celegrat i Joanna Kierepka – Morawska.