Sandomierskie Szlaki przetarte!
19 maja 2022 r. uczniowie klas 4a, 4b, 5b i 6a odwiedzili Królewskie Miasto – Sandomierz.

Opiekę nad grupą sprawowały Panie: Justyna Abramik, Anna Kokuszka, Magdalena Marczak, Katarzyna Tracz.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru po mieście oglądając dawne mury obronne, Bramę Opatowską, synagogę czy rynek. Następnie wszyscy udali się do Podziemnej Trasy Turystycznej gdzie poznaliśmy m.in. legendę o Helenie Krępiance, która uratowała miasto przed najazdem Tatarów.

Kolejny punt wycieczki to ZBROJOWNIA. Uczniowie mieli niesamowitą frajdę, odgrywając sceny bitwy pod Grunwaldem z 1410 roku w oryginalnych strojach z epoki. Chętne osoby mogły dotknąć broni, przymierzyć hełmy czy elementy strojów rycerskich . Damy także znalazły coś dla siebie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się suknie oraz nakrycia głowy.

Po emocjonującym powrocie do przeszłości przenieśliśmy się w filmowy świat „Ojca Mateusza.

W Muzeum Figur Woskowych uczniowie spotkali „jak żywe” postacie z serial, z którymi chętnie się fotografowali. Natomiast lessowy Wąwóz Św. Jadwigi dostarczył nam wielu przepięknych wrażeń wizualnych. Ostatnią atrakcją wycieczki był rejs statkiem po Wiśle.

Wspólnie spędzony czas był świetną okazją do integracji uczniów

Wśród uczestników wycieczki dało się zauważyć mnóstwo pozytywnej energii. Chodzą słuchy, że nie jeden uczeń połknął podróżniczego bakcyla i już czeka na kolejną wyprawę krajoznawczą.

Justyna Abramik