Z wizytą w papugarni
4 grudnia 2019 roku uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do papugarni. Wszyscy byli podekscytowani, oczekując na bezpośrednie spotkanie z tymi pięknymi ptakami. Po wejściu do budynku można było kupić karmę. Gdy uczestnicy wycieczki znaleźli się już w pomieszczeniu, w którym przebywały ptaki, byli zdumieni widokiem latających na wolności papug. Zachowywały się one bardzo swobodnie, siadały na ramionach, a czasami też na głowach. Niektóre chętnie jadły karmę, inne chciały być głaskane, przytulane. Nikt się nie spodziewał, kiedy przyleci do niego jedna z papug. Z początku onieśmieleni uczniowie powoli nabierali pewności siebie. W otoczeniu papug znajdowały się ogromne liny, na których ptaki siadały i bawiły się. Były tam też drzewa, dzięki którym czuły się jak na placu zabaw.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć takie gatunki papug jak: ara ararauna, żako kongijskie, przepiórka chińska, kakadu salomońska, konura słoneczna, rozella królewska, amazonka niebieskoczelna, ara marakana i wiele innych. Każda papuga była inna, ale wszystkie - przepiękne. Pod koniec pobytu w papugarni uczniowie byli zauroczeni pięknymi kolorami ptaków. Z pewnością dla wszystkich było to niezwykłe przeżycie oraz niesamowite doświadczenie, którego długo nie zapomną.