Konkursy przyrodnicze
Poznaliśmy już zwycięzców  konkursów, a listę nagrodzonych  opublikowaliśmy 24 maja 2021 r. na stronie  naszej szkoły.

28 maja 2021 roku w  sali gimnastycznej  nagrodzonych  uczniów szkół podstawowych z terenu gminy  powitali: Pan Dariusz Mielniczuk dyrektor szkoły, i Pani Zofia Tchurzewska sekretarz gminy, która reprezentowała Wójta Gminy Pana Tomasza Surysia. Pan dyrektor podziękował uczniom za zaangażowanie  i  udział w konkursach.  Ponadto  podkreślił , że twórcy prac konkursowych wykazali się nie tylko wiedzą , ale również kreatywnością, pomysłowością oraz wrażliwością na problemy dotyczące ochrony środowiska. Choć tegoroczny  Gminny Dzień Ziemi był cyfrowy, to cel pozostał ten sam:  promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie, zachęcenie do prowadzenia trybu życia, który jest bardziej przyjazny dla naszej planety oraz  do podejmowania  działań w celu dokonania zmian w naszych codziennych przyzwyczajeniach. Następnie zabrała głos Pani Zofia Tchórzewska, która  przekazała   wszystkim  nagrodzonym serdeczne gratulacje i życzyła  dalszych sukcesów.

W dalszej części  nagrodzeni  uczniowie  otrzymali   nagrody -  krzewy ozdobne oraz pamiątkowe dyplomy.  Nagrody zostały ufundowane przez  Wójta  Gminy Milejów, za co serdecznie dziękujemy!  W tym roku były to krzewuszki, kaliny i azalie. Mamy nadzieję, że  uczniowie będą  o nie dbać, a one odwdzięczą się im pięknymi kwiatami i miłym widokiem!

Nagrodzeni  uczniowie zostali zaproszeni  przez Pana dyrektora do udziału w  konkursie pt.,, Mój najpiękniejszy krzew 2022”. Nasadzone  przez uczniów  krzewy posłużą do prowadzenia ciekawych obserwacji przyrodniczych /wzrost roślin, kwitnienie, pielęgnacja, mikroklimat,  pojawiające się owady, ptaki/.

Regulamin konkursu  przed końcem roku szkolnego będzie zamieszczony na stronie szkoły i  facebookowym profilu Szkoły Podstawowej w Milejowie.  Serdecznie zapraszamy wszystkich nagrodzonych uczniów.

Wierzymy, iż Wasza ekologiczna i twórcza postawa przyniesie dużo dobrego naszej planecie i będzie przykładem godnym naśladowania.

Wszystkim Uczniom i Opiekunom jeszcze raz serdecznie dziękujemy za chęć udziału   w konkursie i gratulujemy nagrodzonym uczestnikom.

Dziękujemy Pani Justynie Abramik za wsparcie organizacyjne i techniczne  przy organizacji Gminnych obchodów Dnia Ziemi.

 

Maria Celegrat, Joanna Kierepka - Morawska