IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych
24 maja 2016 roku w Gimnazjum nr 1 w Łęcznej odbył się IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych „A Bit of Culture”. Do konkursu przystąpili uczniowie z gimnazjów w Łęcznej, Cycowie, Ludwinie i Milejowie. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test w języku angielskim ze znajomości historii i kultury w Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych, który zawierał luki do uzupełniania, dopasowanie informacji. W konkursie wzięli udział uczniowie z naszej szkoły: Maja Tkaczyk (IA), Emilia Srebrna (IA) i Dominik Stańczak (IIA).

Komisja , po sprawdzeniu prac konkursowych, wyłoniła zwycięzców. III miejsce zdobyła Emilia Srebrna (IA). Emilia przygotowywała się do konkursu pod opieką Pani Magdaleny Gajowiak.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów językowych!