AIESEC w ZS nr 1 w Milejowie – goście z Brazylii i Chin!!!
11 – 15 stycznia 2016 roku były dniami wypełnionymi radością, pozytywną energią i dobrą zabawą. W ramach projektu edukacyjnego KidSpeak AIESEC Polska w Zespole Szkół nr 1 w Milejowie odbyły się warsztaty edukacyjne z zakresu historii i kultury Brazylii i Chin. Gośćmi milejowskiej szkoły byli Haoran WU z Chin, student z Australii oraz Rafael Correa, aktor, fotograf i nauczyciel z Brazylii. Haoran i Hafa prowadzili zajęcia w języku angielskim w formie zabawy, tańca i śpiewu. Uczniowie z Milejowa poznali dużo interesujących faktów związanych z Brazylią i Chinami.

Państwo Katarzyna i Artur Żukiewiczowie oraz Agnieszka i Leszek Rysiowie przyjęli zagranicznych gości w swoje progi, zapoznając z polską historią i tradycją. W czwartkowe popołudnie Haoran i Hafa wspólnie z goszczącymi ich rodzinami, uczniami i nauczycielami języka angielskiego bawili się przy ognisku. W wykonaniu Makareny nie przeszkadzała nawet mroźna pogoda. Urocze miejsce na przystani w Jaszczowie rozbrzmiewało piosenkami w różnych językach. W czasie pobytu goście z Brazylii i Chin musieli zmierzyć się z wieloma rzeczami, np. ze zjedzeniem kopytek, chodzeniem po śniegu (Hafa z pewnością nie zdołał policzyć swoich upadków). Obcokrajowcy po raz pierwszy cieszyli się widokiem zimy. Hafa i Elvis (pseudonim Haorana) wybierali śnieżne szlaki,
a biel poznali w różnych odmianach. Wspomnienia z ich pobytu w Milejowie pozostaną na zawsze. Pożegnaniu gości towarzyszyło wiele emocji i wzruszeń. Symboliczne prezenty związane z Polską niech przypominają gościom z Brazylii i Chin o naszym kraju, o naszej miejscowości i o uczniach
oraz nauczycielach Zespołu Szkół nr 1 w Milejowie. Hafa przysłał zdjęcie z brazylijskiej szkoły,
w której opowiadał uczniom o Polsce, o nas i milejowskiej szkole. Dzięki temu projektowi flaga Polski zawędrowała do nich. AIESEC, dziękujemy Wam za KidSpeak!