Mam marzenie
Drugi rok z rzędu uczniowie klasy IIA Gimnazjum nr 1 w Milejowie wraz z rodzicami i wychowawcą, panem Karolem Legieciem, podjęli się trudnego zadania zdobycia środków na spełnienie marzenia jednego z podopiecznych fundacji „Mam marzenie”. W poprzednim roku szkolnym dzięki dużemu zaangażowaniu i pomysłowości udało się spełnić marzenia dwóch ciężko chorych dzieci – 8-letnia Bernadka otrzymała laptopa, zaś 13-letnia Agatka dostała telewizor z Xboxem. W tym roku uczniowie postanowili spełnić marzenie cierpiącego na ostrą białaczkę limfoblastyczną, 4-letniego Dawidka. Pragnieniem chłopca był własny przydomowy plac zabaw z karuzelą. Optymistycznie nastawieni, po sukcesie zeszłorocznej akcji, uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcą przez 6 miesięcy aktywnie realizowali zaplanowane wcześniej działania, dzięki czemu m.in. udało się pozyskać wiele gadżetów z autografami znanych osób oraz zorganizowano kiermasz ozdób świątecznych i kiermasz ciast. Zwieńczeniem dzieła pomocy Dawidkowi był finał akcji, podczas którego uczniowie klasy IIA zaprezentowali zgromadzonym w sali gimnastycznej gościom wzruszającą sztukę teatralną „Drewniana miska”.

 

Tuż po spektaklu odbyła się, prowadzona przez koordynatorkę oddziału lubelskiego fundacji „Mam marzenie”, panią Natalię Kulig, licytacja pozyskanych gadżetów. Wylicytować można było m.in. piłkę z autografem Marcina Gortata, koszulki z autografami piłkarzy Górnika Łęczna, siatkarzy Resovii Rzeszów, piłkarek ręcznych Selgrosu Lublin, piłkarzy ręcznych Vive Tauron Kielce, fartuch kucharski z autografem Wojciecha Modesta Amaro, płyty z autografami członków zespołu Enej, Piersi, Voo Voo, Maryli Rodowicz, książkę z autografem Jurka Owsiaka, zdjęcia z autografami piłkarzy Legii Warszawa, Kamila Stocha, Adama Małysza, Artura Żmijewskiego, Marcina Gortata, Krystyny Jandy, Marka Niedźwieckiego i Cezarego Żaka. Dodatkowo można było zakupić wiele rzeczy przekazanych na licytację przez samych rodziców (np. dwuosobowy ponton, świeczniki, obraz) oraz GOK w Milejowie (obraz). Po odbywającej się w bardzo sympatycznej atmosferze licytacji, każdy z uczestników finału mógł sprawdzić swoje umiejętności piłkarskie, biorąc udział w konkursie rzutów karnych na bramkę bronioną przez bramkarza Górnika Łęczna, Sergiusza Prusaka. W międzyczasie można było porozmawiać i otrzymać autograf od obrońcy Górnika Łęczna, Leandro oraz zakupić ciasto przygotowane przez rodziców.

 

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i kreatywności wszystkich osób biorących udział w akcji charytatywnej udało się zebrać 4500 zł., dzięki którym ciężko chory Dawidek od 14 czerwca 2016 r. cieszy się z własnego placu zabaw.

Podjęte działania uwrażliwiły uczniów na potrzeby i problemy słabszych i chorych, nauczyły empatii oraz uświadomiły, że wspólnie można zdziałać bardzo dużo dobrego. Warto wspomnieć, że uśmiech i radość jakie pojawiły się na twarzy Dawidka w momencie wręczania prezentu przyniosły wszystkim ogromną satysfakcję.

http://www.mammarzenie.org/marzyciele/6708-Dawid/
http://lublin.tvp.pl/25778840/uczniowie-z-milejowa-pomagaja-spelniac-marzenia

Uczniowie pragną serdecznie podziękować:

Rodzicom za ogromne zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu akcji, panu Karolowi Legieciowi za koordynację całości działań związanych z akcją, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Milejowie za wykonanie i druk plakatu, przekazanie obrazu na licytację oraz udostępnienie sprzętu nagłaśniającego, koordynatorce fundacji „Mam Marzenie” oddział w Lublinie, pani Natalii Kulig za wzorową współpracę, Samorządowi Uczniowskiemu
z Gimnazjum nr 1 w Milejowie, pani Marioli Skrzypczak i pani Monice Olejnik za pomoc w przygotowaniu sztuki teatralnej oraz wszystkim osobom, które choćby w najmniejszym stopniu przyczyniły się do końcowego sukcesu akcji.