Dzień Dziecka w klasie 2a
Dzień Dziecka obchodzony jest od 1950 w dniu 1 czerwca.  Po raz pierwszy zorganizowano go w związku z akcją zbierania podpisów pod Apelem sztokholmskim. Od 1952 stał się świętem stałym. Jego inicjatorem była organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata. Od 1994 tego dnia w Warszawie obraduje Sejm Dzieci i Młodzieży.

My natomiast świętowaliśmy w murach szkoły, pod czujnym okiem naszej pani. Każdy znalazł w tym dniu coś dla siebie, a dzięki wspaniałej pogodzie mogliśmy aktywnie spędzić ten czas na świeżym powietrzu.

Wszystkim Dzieciom, tym małym i tym trochę większym, życzymy wszystkiego co najlepsze z okazji ich święta. Cytując słowa J. Korczaka nie zapominajmy o tym, że” Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Oby każdego dnia, każdy z nas znalazł powód do śmiechu.

Karina Mazur