IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych
24 maja 2016 roku w Gimnazjum nr 1 w Łęcznej odbył się IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych „A Bit of Culture”. Do konkursu przystąpili uczniowie z gimnazjów w Łęcznej, Cycowie, Ludwinie i Milejowie. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test w języku angielskim ze znajomości historii i kultury w Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych, który zawierał luki do uzupełniania, dopasowanie informacji. W konkursie wzięli udział uczniowie z naszej szkoły: Maja Tkaczyk (IA), Emilia Srebrna (IA) i Dominik Stańczak (IIA).

Komisja , po sprawdzeniu prac konkursowych, wyłoniła zwycięzców. III miejsce zdobyła Emilia Srebrna (IA). Emilia przygotowywała się do konkursu pod opieką Pani Magdaleny Gajowiak.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów językowych!

Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego Master of Words
W maju 2016 roku troje uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego „Master of Words” w Gimnazjum w Ludwinie. Patronat honorowy objął Wójt Gminy Ludwin, a patronat językowy – Centrum Helen Doron Łęczna. Emilia Srebrna (IA), Angelika Grudzień (IB) i Dominik Stańczak (IIA) wykazywali się znajomością słownictwa z języka angielskiego. O tytuł mistrza angielskich słówek rywalizowali uczniowie z gimnazjów w Ludwinie, Puchaczowie, Milejowie, Łęcznej i Cycowie. Najlepszym okazał się uczeń naszej szkoły – Dominik Stańczak (IIA), zdobywając główną nagrodę – voucher na kurs przygotowujący do Egzaminu Cambridge, ufundowany przez Centrum Języka Angielskiego „Helen Doron” w Łęcznej. Dominik otrzymał również tableta oraz książki wydawnictwa Pearson Longman. Nauczycielem przygotowującym Dominika do konkursu była Pani Joanna Zielińska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Uroczystości 3-go Maja w Klarowie
W dniu 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Święto Konstytucji 3 Maja, o godzinie 12.00, tradycyjnie, jak co roku, przy Kopcu Powstańczym w Klarowie, odprawiona została polowa Msza Święta w intencji Ojczyzny, którą odprawił Ksiądz proboszcz Andrzej Juźko. Całość uroczystości poprowadził Pan Mieczysław Gajowiak, prezes Towarzystwa Przyjaciół Milejowa. Przed rozpoczęciem Eucharystii poszczególne delegacje złożyły wiązanki i wieńce na mogile powstańców. We Mszy Świętej udział wzięły władze gminy Milejów, dyrektorzy i kierownicy instytucji oraz mieszkańcy gminy. Delegacja z naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym również uczestniczyła w uroczystościach religijno – patriotycznych dając świadectwo szacunku wobec historii naszej Ojczyzny. Po zakończeniu Mszy Świętej odbył się Apel Pamięci Narodowej, który poprowadził Pan Andrzej Dyczewski.

XVI Spotkanie z Poezją i Prozą Religijną
27 kwietnia 2016 roku odbyło się po raz szesnasty Spotkanie z Poezją i Prozą Religijną pod hasłem „Młodość, prawda i miłość – to musi się spotkać” w przededniu Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie.

Spotkaniu przyświecało również hasło: Błogosławieni Miłosierni w Roku Miłosierdzia, który obecnie przeżywamy. Wspominaliśmy wielkich polskich świętych - Siostrę Faustynę i Jana Pawła II. Upamiętniliśmy także ważną dla wszystkich Polaków rocznicę 1050-lecia Chrztu Polski.

W Spotkaniu z Poezją i Prozą Religijną wziął udział Ksiądz Andrzej Juźko, proboszcz Parafii Milejów, Ksiądz Adam Breś, nauczyciele, wychowawcy i uczniowie. Wieczór przygotowała klasa IA gimnazjum pod opieką Pani Magdaleny Gajowiak i Pani Anny Kapicy.

Sukces Dominika w Powiatowym KonkursieSukces Dominika w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego w I LO w Łęcznej

7 marca, dwoje uczniów naszej szkoły, Emilia Srebrna (IA) i Dominik Stańczak (IIA), wzięło udział w II edycji Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego „English around English Speaking Countries” w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Zamoyskiego w Łęcznej pod patronatem Starostwa Powiatowego.

Słowa uznania należą się Dominikowi, który pokonał uczniów gimnazjów powiatu łęczyńskiego z Gimnazjum nr 2 w Łęcznej, Gimnazjum w Cycowie, Gimnazjum w Puchaczowie, Gimnazjum w Ludwinie, zdobywając I miejsce oraz opiekunowi językowemu, Pani Joannie Zielińskiej za przygotowanie ucznia do konkursu.

Dominik otrzymał z rąk wicestarosty, Pana Dariusza Kowalskiego, nagrodę ufundowaną przez Starostwo Powiatowe w Łęcznej oraz wydawnictwo językowe Oxford University Press.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W poszukiwaniu złotego pociągu... - wycieczka do krainy Dolnego Śląska

W pogodny czerwcowy dzień 2016 roku gimnazjaliści z naszej szkoły uczestniczyli w wyprawie na Dolny Śląsk. Większość uczniów wyruszyła z pewną ciekawością i chęcią odnalezienia złotego pociągu. Maszyny nie udało się odnaleźć, ale uczestnicy wycieczki odkryli dużo więcej interesujących rzeczy w krainie Gór Sowich i Karkonoszy.
Wrocław, Świdnica, Karpacz, Zagórze Śląskie, Walim i Książ to były miejsca docelowe. Nasz przewodnik, Pani Iwona pokazała nam najważniejsze miejsca we Wrocławiu. Podziwialiśmy piękne dzieła Jana Styki i Wojciecha Kossaka – Panoramę Racławicką, a na koniec, przy Hali Stulecia, wysłuchaliśmy pięknego koncertu na tle multimedialnych fontann. W Świdnicy uwagę uczniów przykuły dzieła architektury sakralnej – olbrzymia gotycka katedra oraz Kościół Pokoju. Podziwialiśmy również panoramę miasta z wieży miejskiego Ratusza.