Nie taki STRASZNY DWÓR!

...to tytuł spektaklu, który mieliśmy możliwość obejrzeć 25 listopada. Nie taki STRASZNY DWÓR czyli kameralna wersja opery Stanisława Moniuszki STRASZNY DWÓR w reżyserii p. Marioli Zagojskiej.
Spektakl prezentował najważniejsze muzyczne fragmenty i sceny połączone narracją, która przybliżyła nam treść narodowego dzieła. Wspaniała scenografia, kostiumy z epoki oraz przepiękne głosy i tańce w towarzystwie kameralnego zespołu muzycznego wprawiły nas w zachwyt.


Nie bez powodu nasz wybór padł na operę Moniuszki. Zgodnie z uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej, rok 2019 został ustanowiony Rokiem Stanisława Moniuszki. Kompozytor kończyłby w tym roku 200 lat! Biorąc udział w widowisku chcieliśmy dać wyraz szacunku dla twórczości tak wybitnego artysty. Uczniowie zapoznali się także z gatunkiem muzycznym, pewnie dla wielu dotąd nieznanym – Operą.
W wycieczce do Teatru Muzycznego w Lublinie wzięli udział uczniowie klas czwartych i piątych. Organizatorem wycieczki była p. Justyna Abramik. Opiekę nad uczniami sprawowały również p. Agnieszka Serwa, p. Elżbieta Strycharczuk oraz p. Paulina Ślusarska.
Sądząc po opiniach uczestników wyjazdu, to nie będzie nasze ostatnie spotkanie z operą.