Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole
Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole
Każdego roku obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Ten, okazał się szczególny... Świętowaliśmy bowiem 90 - lecie istnienia budynku szkoły, Dzień Patrona - Stanisława Konarskiego, a pierwszoklasiści oficjalnie wkroczyli w szeregi uczniów naszej szkoły.

Nasza społeczność długo i bardzo skrupulatnie przygotowywała się do tego dnia. Każda z klas otrzymała konkretne zadanie, z którego wzorowo się wywiązała. Szkolne korytarze zamieniły się w oświeceniowe uliczki, gdzie mogliśmy podziwiać stroje epoki, posłuchać pięknej muzyki, a nawet zatrzymać się na chwilę przy kąciku Konarskiego, dowiedzieć się o jego życiu i działalności, a także poznać jego mądre sentencje. Nie zabrakło również oświeceniowego menu oraz kapsuły czasu. To był pracowity tydzień! Najmłodsi natomiast pokazali nam swoje talenty plastyczne, powstały wspaniałe prace ukazujące naszą szkołę dawniej i dziś. Brawo!

14 października odbyło się podsumowanie powyższych działań. Uroczystość rozpoczęła się tradycyjną mszą świętą w kościele parafialnym. Po mszy , na sali gimnastycznej, zgromadzili się uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście.

Część oficjalną otwierała przemowa Pana Dyrektora oraz ślubowanie klas pierwszych. Pierwszaki z ogromnym przejęciem powtarzały tekst ślubowania. Po ceremonii przyszedł czas na występy artystyczne. Oczywiście jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie klas 1a i 1b, wykonując piosenkę o jesieni. Następnie wystawiono krótki spektakl - "Konarski po dziś dzień". Scenariusz został opracowany przez P. Justynę Abramik na podstawie sztuki p. Kazimierza Wosia "COLLEGIUM NOBILIUM". W role aktorów wcielili się uczniowie klasy 8a: Klaudia Kańczugowska, Kuba Klimek, Mikołaj Nowakiewicz, Mateusz Stec , Julia Żukiewicz. Oprawę muzyczną zapewnił szkolny zespół wokalny "KWADRANS" .

Impreza została przygotowana przez p. Justynę Abramik, p. Agnieszkę Serwę, p. Paulinę Ślusarską oraz wychowawców klas pierwszych, p. Karinę Gulską i p. Agnieszkę Patalita. Dziękujemy również p. Annie Kowalskiej oraz p. Iwonie Wit za pomoc w stworzeniu przepięknej scenografii.