Europejski Dzień Języków

18.10.2018r w  naszej szkole odbyła się akademia z okazji Europejskiego Dnia Języków, w ten sposób chcieliśmy zachęcić do uczenia się języków nowożytnych. Ten wyjątkowy dzień obchodzimy, aby ukazać znaczenie nauki języków dla szerzenia idei wielojęzyczności oraz porozumienia międzykulturowego, aby promować różnorodność językową i kulturową Europy oraz by propagować uczenie się przez całe życie: zarówno w szkole, jak i poza nią. W tym wyjątkowym dniu chcieliśmy podkreślić znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie. Postawiliśmy na ruch, muzykę i zabawę oraz czynne uczestnictwo uczniów w specjalnie dla nich przygotowanej sztuce teatralnej wykonanej przez klasę IIIA w języku niemieckim pt. „Wir suchen Matrosen” – pod opieką p. Izabeli Szymczuk.

Nauczyciele języków obcych przeprowadzili konkurs dla klas IV – VIII i III gimnazjum na najoryginalniejszy plakat pod hasłem: „ Dlaczego warto uczyć się języków obcych?” Plakaty stanowiły interesujące tło akademii.

Nagrodzono 3 najciekawsze prace oraz kilka wyróżnień:

• I miejsce – Maria Matejko z kl. 4c
  • II miejsce – Amelia Zielińska z kl. 5b
  • III miejsce – Zuzanna Rzepecka z kl. 5b

Wyróżnienie:

• Aleksandra Świderczuk z kl. IIIA
  • Magda Zarzeczna i Julia Zielińska – z kl. IIIB
  • Zuzannna Pikul i Wiktoria Puła - z kl. IIIB

Wszyscy świetnie się bawili, śpiewali i tańczyli. Poprzez organizowanie Europejskiego Dnia Języków pokazaliśmy uczniom, iż uczenie się języków innych ludzi pomaga nam  wzajemnie się zrozumieć,  przekroczyć różnice kulturowe oraz przy okazji dobrze się bawić.

Nauczyciele języków obcych