Projekt edukacyjny: LEGENDY LUBELSKIE

W dniach 7.11.2022r. – 14.11.2022r. nasza szkoła brała udział w projekcie edukacyjnym organizowanym przez Stowarzyszenie Anthill, pod nazwą „ Stand – legendy miasta”. Projekt ten w oryginalny i multimedialny sposób przybliżył uczniom legendy Lublina, m.in. Legendę o Czarciej Łapie, o Kamieniu Nieszczęścia,  o pochodzeniu nazwy miasta, o pożarze miasta czy herbie Lublina.

Dzięki specjalnie do tego przygotowanym standom multimedialnym z animowanymi legendami lubelskimi oraz wystawami i edukacyjnymi katalogami uczniowie mieli możliwość zapoznać się z najpopularniejszymi historiami ludowymi naszego regionu.

Taki projekt edukacyjny znacząco uatrakcyjnia naukę historii oraz buduje w młodym widzu patriotyzm lokalny. Wyświetlane treści na ekranie multimedialnym stanowiły innowacyjną metodę nauki, która zaciekawiła oraz zaangażowała naszych uczniów w wyświetlaną historię.  

Zadanie finansowane jest ze środków Ministra Edukacji i Nauki.

Zapraszamy do naszej galerii.