Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a. Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – bajki bowiem są świetnym pomostem do wspólnej zabawy między pokoleniami. Święto niesie za sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy, poznawania nowych słów, zasad gramatyki czy kształtowania właściwych postaw moralnych.

W tym roku nasza szkoła, już po raz drugi, przyłączyła się do tego międzynarodowego święta. Klasa 1a wraz z Samorządem Uczniowskim wspólnie zorganizowali liczne konkurencje taneczne. Wybrano najlepszych tancerzy oraz rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy strój:

• miejsce - Lena Stasicka
  • miejsce – Filip Kubić
  • miejsce - Igor Hanc

Każdy z laureatów otrzymał dyplom i drobny upominek. Nagrodzono również całe klasy za zaangażowanie i udział we wspólnej zabawie.

Mimo zmęczenia każdy z uczniów wyszedł ze szkoły z uśmiechem na twarzy, co jest dla nas najlepszym prezentem.

Agnieszka Patalita