Wycieczka do Warszawy

W dniu 21.04.2022r uczniowie z klas: 6a, 7a, 7b, 7c, 8a oraz 8b wyjechali na dwudniową edukacyjną wycieczkę do Warszawy. Pierwszego dnia odwiedzili Planetarium w Centrum Nauki Kopernik i brali udział w pokazie pt. „Astronauta”. Następnie udali się na zwiedzanie Muzeum Warszawy oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Spacerowali wspólnie po Starówce oraz zapoznali się z legendą o warszawskiej Syrence. Kolejnego dnia uczniowie odwiedzili Sanktuarium w Niepokalanowie, Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, Muzeum Bitwy nad Bzurą, ruiny zamku Książąt Mazowieckich oraz dworek i park w Żelazowej Woli. Podczas wycieczki uczniowie doświadczyli korelacji międzyprzedmiotowej oraz chętnie brali udział w quizach z wiedzy ogólnej. Wspólne aktywne spędzenie czasu pomogło w umocnieniu relacji rówieśniczych oraz zachęciło do dalszych eksploracji. Opiekunowie wycieczki: p. Izabela Cieślińska, p. Anna Kokuszka, p. Elżbieta Strycharczuk oraz p. Andrzej Dyczewski zadbali o wspaniałą atmosferę i niezapomnianą przygodę.