Dzień Lesnika i Drzewiarza

Dzień Leśnika i Drzewiarza w naszym kraju obchodzone jest kilka razy w roku, między innymi 5 kwietnia, 5 maja, w pierwszą niedzielę czerwca, a międzynarodowe obchody tego święta wyznaczono na dzień 4 października (Międzynarodowy Dzień Leśnika).
29 kwietnia 2022 roku uczniowie klas IVb i Vb wraz z Paniami Magdaleną Marczak, Katarzyną Tracz i Małgorzatą Maruszczak wybrali się z wizytą do leśniczówki w Klarowie, gdzie przyjął ich Pan Leśniczy Marek Nizio. Uczniowie mieli okazję wysłuchać czym zajmują się leśniczy oraz inni pracownicy leśni, a także jakie znaczenie dla całego środowiska ma ich praca.
Dzieci w ramach podziękowania za pouczającą lekcję oraz możliwość wspólnego spędzenia czasu przy ognisku, przygotowały skromny upominek w postaci budki lęgowej dla ptaków i zebrały śmieci porzucone przy drodze leśnej, a także drodze z Klarowa do Milejowa.
Mamy nadzieje, że ta inicjatywa to początek pięknej współpracy pomiędzy naszą szkołą i Leśnictwem Milejów.